New items
If you hold my hand
GR8 sentence biulding : układanie fragmentów zdań : egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego
Czas honoru : przed burzą
Zaczarowane podróże : Unia Europejska, przygoda i my
Miłość '44 : 44 prawdziwe historie powstańczej miłości
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
„Czas aniołów. Czas madonn”

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac Eugeniusza Molskiego pt: "Czas aniołów. Czas madonn", która odbywa się w Galerii Niebieskiej MBP, przy ul. Krakowskiej 4 i potrwa do 30 stycznia 2022.
Wernisaż wystawy zaplanowano na 15 stycznia (sobota), godz. 16.00.

Eugeniusz Molski – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom otrzymał w 1969 w malarstwie architektonicznym i ceramice. Od 1969 do 2006 pracował w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Brał udział w ponad 200 wystawach indywidualnych i 200 zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach kolekcjonerów krajowych i zagranicznych.

"Każda wystawa w Tarnowie sprawia mi dużą radość. Na przestrzeni wielu lat wystawy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (w Mościcach i Tarnowie) przysporzyły mi wielu sympatyków, a wiele moich prac (madonny, anioły) trafiły „pod strzechy”. Wernisaże uświetniały strofy wierszy tarnowskich poetek Heleny Urbanik i Danuty Rybczyńskiej. Obecny wernisaż uświetnią wiersze Ryszarda Jacka Lisa."
Eugeniusz Molski

Dyskusyjny Klub Książki "Galeria" - spotkanie listopadowe

☕ Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać książki i prowadzić swobodne dyskusje na ich temat do Dyskusyjnego Klubu Książki "Galeria". Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 listopada, o godz. 15.00 w Czytelni Czasopism Bieżących, ul. Krakowska 4 (parter). Tematem dyskusji będzie książka pt: "Przyjaciele zwierząt", autorstwa szwedzkiego pisarza Antona Marklunda.

ℹ Dyskusyjny Klub Książki „Galeria” to grupa osób spotykających się raz w miesiącu w Bibliotece. Grupa ma charakter otwarty – każdy może w dowolnym momencie do niej dołączyć.