232925
Audiobook
In basket
Łąka : zapylacze, krwiopijcy i muchy flejtuchy / Dave Goulson ; przełożyła Karolina Iwaszkiewicz. - Warszawa : Wydawnictwo Magnesy, 2018 ; 2021 (Larix). - 24 odcinków (długość odcinka : rozdział) ; 244 MB.
Czy owadom chodzi tylko o jedzenie i seks? Dlaczego motyle są w plamki? Po co stuka tykotek? Czemu miłość pluskwiaka tak rani? Czy słusznie brzydzimy się much? Jak szybka może być ważka? I czy polityka os jest lepsza niż ludzka? Dave Goulson, znany brytyjski entomolog, kupił trzynaście hektarów łąki w samym sercu francuskiej wsi. Ta książka to opowieść o mieszkańcach tej łąki i o zawodowych perypetiach autora - a także apel i przestroga. Przyroda to niesłychanie różnorodny, złożony i precyzyjny system. Mamy ją na wyciągnięcie ręki, ale często nie dostrzegamy jej i nie rozumiemy. Dzięki Łące możemy się tego nauczyć. [lubimyczytac.pl]
Notes:
Buzz in the meadow, 2014
General note
Nr książki wg "Larix" : 22636.
Tytuł oryginału: A buzz in the meadow.
Książka nagrana w specjalistycznym kodowanym formacie mp3 obsługiwanym przez urządzenie do odtwarzania książek mówionych "Czytak".
Opis z https://biblio.czytak.com.pl/catalog?phrase=22636&date_from=2005-02-09&date_to=2021-10-14
Participant or performer note
Czyta Jędrzej Fulara.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again